5powodow.pl

Sprawdź nasze kompleksowe propozycje

Nasze zadanie

Nie wiesz dlaczego warto wybrać się na pieszą wycieczkę po polskich górach? Zastanawiasz się jakie korzyści możesz uzyskać z jeżdżenia rowerem?Nie znasz odpowiedzi na pytania o sens studiowania czy założenia własnego biznesu? My damy Ci pięć powodów do zmiany zdania, spojrzenia na sprawę pod innym kątem czy wypróbowania czegoś, do czego podchodziłeś z rezerwą. Jesteśmy przekonani, że dołączając do grona naszych czytelników otrzymasz informacje, które będą korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia.

5 powodów do współpracy z prawnikiem

 

1. Prawnik ustali zakres działań przed urzędami oraz sądem

Kwestie specjalizacji. Prokurator nie orientuje się w danej dziedzinie, nie jest świadomy tego, jak kosztowny może być dany biznes. Na przykład, jeśli potrzebujesz uzyskać patent, lub, co gorsza, mierzysz się z inną firmą, która ma dokładnie ten sam pomysł, współpracuj z rzecznikiem patentowym.

 

Specjalistyczny usługi dotyczące własności intelektualnej oraz pogłębionej wiedzy na temat tajników patentów i znaków towarowych to rzadkość na rynku, ale warto wynająć prawnika, który się w tym specjalizuje, jeśli chcemy wygrać walkę o patent. Decydując się na adwokata lekarza ogólnego, który obejmuje szeroki zakres dziedzin, ale nie specjalizuje się w żadnej z nich może zaoszczędzić pieniądze, ale brak jednostki specjalizacyjnej w danej dziedzinie może obniżać koszty.

 2. Dostajesz to, czego oczekujesz - porady prawne

Współpracując z prawnikami masz pewność, że zostaną Ci podpowiedziane odpowiednie porady prawne, samodzielna walka z system, przepisami oraz innymi przedsiębiorcami, którzy mogą mieć lepsze prawne zaplecze od Ciebie może się skończyć nie tylko problemami w sądzie ale także zaprzepaszczeniem wielu szans na rozwój. Prawnicy współpracujący wyłącznie dla jednej firmy to – wydawałoby się – spory wydatek, aczkolwiek warto wliczyć taki etat w koszty, gdyż mając prawnika w przedsiębiorstwie unikamy potencjalnych niepowodzeń. Załóżmy, że wchodzi na rynek, który prawnie nie jest jeszcze dobrze opisany. Biorąc pod uwagę polskie prawo należy spodziewać się tego, że polskie sądy oraz przepisy mogą nie zezwolić nam na odpowiednie patenty oraz zachowania, co może być sporą przeszkodą.

3. Szybki dostęp do konkretnych paragrafów w kodeksach

Mając „na stanie” prawnika szybciej rozwiążemy problemy, który będzie wiedział na jakie kodeksy, artykuły itd. Powołać się aby uzyskać niezbędne pozwolenia. Prawnicy w firmie mogą pomóc nam nie tylko z wejściem na nowy rynek, ale również w przypadku zmian – np. przygotowań do zawarcia nowej umowy, podjęcia się nowej inwestycji, wejścia na inny region, do innego państwa, przeprowadzenia fuzji, sprzedaży lub wykupienia akcji a także w przypadku niezbędnych raportów kwartalnych oraz rocznych, jeśli nasza firma jest spółką akcyjną (spółki SA muszą zamieszczać raporty obowiązkowo – są ogólnodostępne w sieci).

4. Łatwiej dokonasz wypuszczenia akcji czy przeprowadzenia fuzji

Prawnicy w firmie poinformują nasz także o tym w jaki sposób można przeprowadzić pożądane przekształcanie, np. zamienienie spółki cywilnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę akcyjną.

5. Szybciej rozwiniesz swoją działalność

Współpraca z adwokatami wśród polskich przedsiębiorców najczęściej występuje pod postacią wynajęcia prawników tylko w przypadku konkretnych zmian, niestety świadomość zatrudnienia prawnika na stałe jest dość niska, aczkolwiek rośnie. Porady prawne od adwokatów to jednakże możliwość, której nie warto zaprzepaszczać – im szybciej zatrudnimy prawnika na stałe, tym szybciej będziemy mogli być spokojni a propos naszych kolejnych ruchów podejmowanych na wolnym rynku. Szczególną sytuacją konieczności zatrudnienia prawnika jest założenie spółki za granicami kraju, gdzie obowiązuje zupełnie inne prawo.

 

 

Kancelaria prawna Jaworzno oferuje  kompleksowe wsparcie prawnika. Jej klienci mogą liczyć na indywidualne i rzetelne podejście do każdej sprawy. Obszar działań kancelarii skupia się głównie na prawie gospodarczym, prawie handlowym oraz na prawie korporacyjnym.