5powodow.pl

Sprawdź nasze kompleksowe propozycje

Nasze zadanie

Nie wiesz dlaczego warto wybrać się na pieszą wycieczkę po polskich górach? Zastanawiasz się jakie korzyści możesz uzyskać z jeżdżenia rowerem?Nie znasz odpowiedzi na pytania o sens studiowania czy założenia własnego biznesu? My damy Ci pięć powodów do zmiany zdania, spojrzenia na sprawę pod innym kątem czy wypróbowania czegoś, do czego podchodziłeś z rezerwą. Jesteśmy przekonani, że dołączając do grona naszych czytelników otrzymasz informacje, które będą korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia.

5 powodów by postawić na import z Chin

1. Chiny są obecnie największym mocarstwem

Dzięki wyprzedzeniu Stanów Zjednoczonych na pozycji lidera, Chiny objęły status największego i najsilniejszego mocarstwa na świecie, plasując się na pozycji, która raczej ustabilizuje się i będzie się wzmacniać przez lata. Chińska gospodarka idzie do przodu, przedsiębiorcy otwierają się na światowe rynki i chcą dostarczać swój towar do państw Afryki, Ameryki Południowej, Północnej oraz oczywiście Europy, która jest największym rynkiem zbytu produktów z Chin. Import z Chin jest prostszy niż kiedyś, a dzięki temu, że Chiny są mocarstwem ich możliwość powiększają się, natomiast ceny wciąż są na stosunkowo niskim pułapie, dlatego też import to sprawa nadrzędna jeśli chcemy zarobić.

Import z Chin

 

2. Drogi dla importu rozszerzają się

Obecnie najpopularniejszą i najtańszą drogą transportu towarów z Chin jest naturalnie drogą morska (o tym przeczytacie więcej tutaj - http://chiny24.com). Jest tańsza chociaż wolniejsza. Statki - kontenerowce - mogą zabrać na swój pokład mnóstwo towaru i jednocześnie są w stanie obsłużyć nawet setki firm. Towar doprowadzony do europejskich portów jest następnie rozwożony do wielu polskich firm, które są dystrybutorami na rynek europejski, w tym polski. Import towarów z Chin w przyszłości może odbywać się także nowym jedwabnym szlakiem, który ciągnąć będzie się od Szanghaju (czyli wschodnich Chin) aż do zachodniej Europy, czyli Portugalii.

3. Jakość chińskiej produkcji polepsza się

Chińskie produkty wciąż niestety przyczepioną mają łatkę niskiej jakości, szybkiej zużywalności. Są natomiast tanie i to pomaga im być konkurencyjnymi na rynku. Obecnie jednak trend jest taki, aby usprawniać działanie oraz oferować większą jakość, która może dorównać produktom marek będących liderami. A wszystko to za niższe pieniądze. Początkowo chińskie marki oferowały takie produkty tylko za pośrednictwem internetu, natomiast teraz zwiększa się rozprzestrzenienie chińskich firm oferujących chiński towar - tutaj, na miejscu.

4. Import z Chin to sposób na zostanie partnerem biznesowym

Chiny są mocarstwem, a to oznacza, że muszą pokazywać swoją potęgę nie tylko od strony gospodarczej ale także od strony militarnej. Chiny niewątpliwie się zbroją i wykorzystują wszystkie dane im możliwości. Dzięki wysokim nakładom na zbrojenie powiększa się liczba czołgów, samolotów, lotniskowców, łodzi podwodnych, baz wojskowych a także specjalnych baz - budowanych również na otwartym morzu, gdzie pływające wyspy stanowią naturalne rozszerzenie dla chińskich radarów. Będąc partnerem gospodarczym Chin nie musimy obawiać się spięć w przypadku konfliktu zbrojnego, w przypadku którego Polska nie miała by większych szans. Warto zatem postawić na bliskie stosunki gospodarcze.

5. Metoda na dobry zarobek

Jak już wspomnieliśmy import z Chin dzięki kontenerowcom jest tani, jeśli polscy przedsiębiorcy nawiążą współpracę z chińskimi istnieje duża szansa na spory zarobek na rynku lokalnym. Tanie sprowadzenie towaru i sprzedaż z marżą daje możliwość na dobry zarobek. Wystarczy tylko stworzyć wydajną linię dystrybucji.