5powodow.pl

Sprawdź nasze kompleksowe propozycje

Nasze zadanie

Nie wiesz dlaczego warto wybrać się na pieszą wycieczkę po polskich górach? Zastanawiasz się jakie korzyści możesz uzyskać z jeżdżenia rowerem?Nie znasz odpowiedzi na pytania o sens studiowania czy założenia własnego biznesu? My damy Ci pięć powodów do zmiany zdania, spojrzenia na sprawę pod innym kątem czy wypróbowania czegoś, do czego podchodziłeś z rezerwą. Jesteśmy przekonani, że dołączając do grona naszych czytelników otrzymasz informacje, które będą korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia.

5 powodów, żeby posłać dziecko do szkoły muzycznej

Gra na gitarze

Dziecko od najmłodszych lat przejawia zdolności artystyczne? A może samo z siebie bardzo chce nauczyć się grać na jakimś instrumencie? Czy warto dodawać mu kolejnych obowiązków?

1. Więcej obowiązków - szkoła życia

 

Im więcej obowiązków bierzemy sobie na głowę, tym lepiej musimy organizować swój czas. Przekładanie wszystkie na później może skończyć się tym, że nie zrobimy nic, bo nie starczy nam czasu. Dodatkowe zajęcia, zwłaszcza dodatkowa szkoła, w której zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu, wymuszają na dziecku takie układanie obowiązków, aby zdążyć ze wszystkim - i jeszcze zostawić sobie nieco czasu wolnego.

2. Dojazdy

Zazwyczaj nie mamy szkół muzycznych czy nauczycieli gry na każdym rogu, dlatego podjęcie nauki wiąże się często z dojazdami. Małe dzieci trzeba dowieźć - co może być utrudnieniem dla rodziców - ale większe uczą się samodzielnego poruszania się po mieście lub nawet między miejscowościami, co z pewnością będzie cennym doświadczeniem w przyszłości.

 

3. Umiejętności

Doświadczenie jest nie do przecenienia - a szczególnie umiejętności tak specyficzne, jak gra na instrumencie. Początkowo traktowane jak supermoc z czasem mogą stać się rzadkim i wyróżniającym talentem, z którym dziecko zacznie się identyfikować. Może lekcje gitary Warszawa staną się przygodą życia.

4. Rozwój

Niezwykle często podkreśla się znaczenie rozwoju indywidualnych uzdolnień dzieci - jeśli widzimy, że nasza pociecha ma predyspozycje muzyczne, nie wstrzymujmy jej tej drogi. Być może odkryje na niej swoją życiową pasję? Realizując się w tym kierunku, w którym jesteśmy uzdolnieni, mamy szansę dać z siebie 100%.

5. Inwestycja na przyszłość

Nie ma co ukrywać, że nauka gry na instrumentach w dzieciństwie ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka w przyszłości. Młody człowiek umie szybciej przyswajać i selekcjonować informacje, ma większą odporność na stres, a nawet szybciej i płynniej czyta.

Oczywiście taka muzyczna edukacja wiąże się z pewnymi poświęcaniami ze strony rodziców - trzeba kupić instrument i konserwować go, opłacić szkołę lub prywatnego nauczyciela, kupować materiały - książki, zeszyty itp, a przede wszystkim poświęcić swój czas na dojazdy i ćwiczenia. Czy jednak wobec odkrywania wspólnie z dzieckiem jego pasji, te sprawy nie wydają się błahe?