5powodow.pl

Sprawdź nasze kompleksowe propozycje

Nasze zadanie

Nie wiesz dlaczego warto wybrać się na pieszą wycieczkę po polskich górach? Zastanawiasz się jakie korzyści możesz uzyskać z jeżdżenia rowerem?Nie znasz odpowiedzi na pytania o sens studiowania czy założenia własnego biznesu? My damy Ci pięć powodów do zmiany zdania, spojrzenia na sprawę pod innym kątem czy wypróbowania czegoś, do czego podchodziłeś z rezerwą. Jesteśmy przekonani, że dołączając do grona naszych czytelników otrzymasz informacje, które będą korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia.

5 powodów, dla których warto skorzystać z Singltreka

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Singltreku i 5 powód dlaczego powinieneś chociaż się nim zainteresować.

 

1. Poznajesz jazdę górską z zupełnie innej strony

Singltrek jest specjalnie przygotowaną ścieżką dla rowerów, która umożliwia szybką jazdę po krętej drodze wprost między drzewami gęstego lasu. Jazda po singltreku sprawia, że odczuwasz dużą prędkość, niebezpieczeństwo, ryzyko. Im szybciej jedziesz...tym bardziej czujesz, że chcesz czegoś więcej. Jazda po singltreku sprawia, że zaczynasz lubić ryzyko i dostarczanie sobie emocji, a jazda po szerokim prostych górskich szlakach staje się nudna. Singltrek to miejsce dla tych, którzy ciągle chcą odkrywać coś nowego.

2. Odkrywasz możliwości swojego roweru (lub jego braki)

Szybki zjazd, liczne zakręty, gwałtowne hamowanie czy przejazd po mostku zbudowanym dwa metry nad ziemią - to wymaga nieco umiejętności i przygotowania. Naturalnie możemy spróbować wyjechać od razu na najtrudniejszą trasę, ale wtedy ryzykujemy upadek lub kontuzję. Im szybciej jedziesz tym bardziej poznajesz swój sprzęt. Szybko przekonasz się, czy nie brak mu mocy, przerzutek, zrywu, sprawdzisz czy hamulce są w formie, i czy nie są Ci potrzebne lepsze amortyzatory. Siodełko okaże się zbyt twarde a rama zbyt giętka - będziesz potrzebować nowego roweru - to pewne, postaraj się zainwestować w coś naprawdę dobrze przygotowanego do ostrego downhillu.

3. Dowiadujesz się czy Twoja forma jest wystarczająca

Jazda z górki to nic wielkiego, wystarczy dwa razu zapedałować aby gnać 30-40 km/h - musisz jednak wiedzieć, że trzeba mieć się cały czas na baczności, nie raz przyjdzie Ci hamować nogami, przechylać się zupełnie jak na motorze, czy mocno naciskać na pedały by płynnie wjechać na stromy wjazdy, po którym nastąpi nagroda w postaci ostrego...zjazdu.  Singltrek pozwala wyrobić sobie niebanalną formę, Twoje łydki będą mocne i twarde już po kilku tygodniach. Początkowo będziesz czuł się zmęczony już po jednym kółku, ale z czasem zechcesz przejechać wszystkie trasy jedna za drugą.

4. Dostajesz wielki zastrzyk adrenaliny

Zjazd między wielki drzewami, na krawędzi przepaści, tuż obok rzeki, wielkich kamieni, ostre zakręty, strome podjazdy...adrenalina rośnie z każdą minutą, jeśli uda Ci się pokonać trudniejszy odcinek prawdopodobnie zapragniesz jeszcze trudniejszego. Im dłużej odnosisz zwycięstwo, tym częściej będziesz chcieć jeszcze więcej  - adrenalina pomaga zwalczyć rozważanie zjazdu. Jeśli czujesz się pobudzony, z pewnością nic nie będzie dla Ciebie problemem.

5. Przebywasz na łonie natury

Singltrek zlokalizowany jest w sercu gór Izerskich. Oddychając świeżym powietrzem każdy zjazd będzie dla Ciebie łatwiejszy, niż może Ci się wydawać. Piękna, naturalna przyroda + naturalnie wytyczona trasa dla rowerów to coś wspaniałego; Przebywanie w pobliżu natury jest znacznie atrakcyjniejsze aniżeli wakacje w miejskiej dżungli. Jesteś zainteresowany sportem? Wsiadaj na rower i ruszaj na Singltrek.