5powodow.pl

Sprawdź nasze kompleksowe propozycje

Nasze zadanie

Nie wiesz dlaczego warto wybrać się na pieszą wycieczkę po polskich górach? Zastanawiasz się jakie korzyści możesz uzyskać z jeżdżenia rowerem?Nie znasz odpowiedzi na pytania o sens studiowania czy założenia własnego biznesu? My damy Ci pięć powodów do zmiany zdania, spojrzenia na sprawę pod innym kątem czy wypróbowania czegoś, do czego podchodziłeś z rezerwą. Jesteśmy przekonani, że dołączając do grona naszych czytelników otrzymasz informacje, które będą korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia.

Dlaczego warto skorzystać z badań genetycznych dla par?

Parom, które postanowiły starać się o potomstwo, towarzyszy lęk, że maluszek mógłby odziedziczyć choroby genetyczne. Bardzo często przyszli rodzice nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że są nosicielami mutacji genowej, którą mogą przekazać swojemu dziecku. Badania genetyczne wykażą czy istnieje szansa na wystąpienie choroby genetycznej u maluszka.

Badania genetyczne są często wykorzystywane w wielu dziedzinach medycznych. Dzięki wynikom można wykryć poważne choroby o podłożu genetycznym, sprawdzić w jaki sposób pacjent może zareagować na różnego rodzaju leki. Badania pomagają także w ułożeniu indywidualnej diety. W wielu przypadkach badania genetyczne przydają się w celu ustalenia, dlaczego konkretna para zmaga się z niepłodnością, a także wykrywają wszystkie wady genetyczne, które przyszli rodzice mogą przekazać swojemu dziecku. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że maluszek będzie chorował na konkretną przypadłość.

Co to są badania genetyczne i na czym polegają?

Badania genetyczne wykonuje się w specjalistycznych poradniach medycznych, w przeznaczonym do tego laboratorium. Przeprowadza się je w celu wykrycia zmian genetycznych w DNA człowieka. Dzięki dokładnym wynikom można zobaczyć dlaczego pacjent jest odporny na konkretną metodę leczenia, dlaczego choruje na daną przypadłość, a także przekonać się, czy nienarodzone jeszcze dziecko przyszłych rodziców może chorować na coś w przyszłości. Na badania genetyczne decyduj się również wiele par, które mają problem z zajściem w ciążę.

Warto przeprowadzać badania genetyczne ze względu na liczne zalety, jakie się z tym wiążą. Nie dość, że są niezwykle wiarygodne i skuteczne, to jeszcze wykonuje się je tylko raz przez całe życie. Co ciekawe – nie ma żadnego limitu wiekowego i można je przeprowadzić również podczas przeziębienia.

Badania genetyczne dla par

Podejmując decyzję o staraniu się o dziecko, warto również rozważyć wykonanie badań genetycznych. Dzięki temu możliwe będzie sprawdzenie czy potencjalni rodzice nie są nosicielami mutacji, które nie tylko może odziedziczyć maluszek, ale również utrudnić proces starań, a nawet prowadzić do niepłodności. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre wady genetyczne można wykryć dopiero u dziecka znajdującego się jeszcze w macicy – konieczne może się okazać wykonanie badań prenatalnych.

Badania genetyczne w przypadku niepłodności

Wiele par starających się o dziecko ma problem z zajściem w ciąże. W wielu przypadkach jest to wina mutacji w genomie, która utrudnia cały proces. Diagnostyka i szereg laboratoryjnych z tym związanych, pozwoli na potwierdzenie i wykluczenie genetycznych wad u potencjalnych rodziców. Wynik pozwoli na wyciągnięcie odpowiedniej diagnozy, przez co przyszli rodzice będą mieli świadomość trudności, jaka przed nimi stoi. Partnerzy poznają przyczyny niepłodności oraz zwiększą swoją szansę na zajście w ciąże i szczęśliwe rozwiązanie.

Nowotwory a badania genetyczne

W poraniach genetycznych bardzo często wykonuje się badania, których celem jest ustalenie czy istnieje ryzyko zachorowania na nowotwór. Znaczna część przypadków chorób nowotworowych ma podłoże genetyczne, przez co nie tylko pacjenci wiedzą, że są nosicielami konkretnego genu, ale również mają świadomość, iż mogą go przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku.

Wrodzone zaburzenia rozwoju intelektualnego a badania genetyczne

Podobnie jak w przypadku nowotworów badania genetyczne są w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy dziecko urodzi się zdrowe pod kątem intelektualnym. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że to oboje rodziców musi posiadać konkretny gen, aby został on przekazany maluszkowi. W przypadku otrzymania wyniku pozytywnego, przyszli rodzice mają możliwość poznania wszystkiego na temat posiadania dziecka z niesprawnością intelektualną.

Czy warto wykonać badania genetyczne dla par?

Badania genetyczne skierowane dla par to świetny sposób na to, aby dobrze zaplanować ciążę i przygotować się do roli rodzica. Wyniki badań wskażą, czy istnieje możliwość przekazaniu dziecku genu, które mogą wywołać u niego w przyszłości chorobę bądź nowotwór. Badania genetyczne wskażą także czy istnieje szansa na to, że dziecko może już urodzić się chore bądź nie posiadać pełnej sprawności intelektualnej. W poradniach genetycznych przeprowadza się również diagnostykę niepłodności oraz przyczyn jej występowania.