5powodow.pl

Sprawdź nasze kompleksowe propozycje

Nasze zadanie

Nie wiesz dlaczego warto wybrać się na pieszą wycieczkę po polskich górach? Zastanawiasz się jakie korzyści możesz uzyskać z jeżdżenia rowerem?Nie znasz odpowiedzi na pytania o sens studiowania czy założenia własnego biznesu? My damy Ci pięć powodów do zmiany zdania, spojrzenia na sprawę pod innym kątem czy wypróbowania czegoś, do czego podchodziłeś z rezerwą. Jesteśmy przekonani, że dołączając do grona naszych czytelników otrzymasz informacje, które będą korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia.

Czym się kierować dobierając płyn do soczewek?

Odpowiednie dobranie płynu do soczewek zapewni o wiele większy komfort podczas ich użytkowania. Dobrze dopasowany właściwie wyczyści i zdezynfekuje soczewkę, a nawet pomoże w pielęgnacji oczu. Spośród wielu ofert na rynku bardzo trudno jest zdecydować się na tę najlepszą. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż pielęgnacja soczewek to kwestia wysoce indywidualna, a dobór płynu jest sprawą szczególnie ważną dla utrzymania należytego poziomu higieny i bezpieczeństwa użytkowania. Zatem, czym najlepiej się kierować?

Co brać pod uwagę przy zakupie płynu?

  • Nie dobieraj płynu samodzielnie. Zarówno soczewki, jak i płyn dobiera się raczej pod opieką specjalisty. Okuliści zwrócą uwagę, co w przypadku danych soczewek należy szczególnie brać pod uwagę a także, znając stan zdrowia Twoich oczu, będą wiedzieli, jakich składników w płynie musisz unikać.
  • Ekonomiczność. Zdawałoby się, ze najważniejsze jest dobieranie płynu w jak największym opakowaniu, w jak najbardziej opłacalnej cenie. Niekoniecznie. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki płyn najbardziej Ci służy, nie daj się skusić od razu na zakup największej butli. Co zrobisz z płynem, gdy ten okaże się nietrafiony? Dlatego na początek lepszym rozwiązaniem jest zakup raczej mniejszego opakowania. A nawet, gdy płyn okaże się być nieodpowiedni, postaraj się oddać go komuś, dla kogo może być on jak najbardziej właściwy. Dzięki temu nie wyrzucisz niepotrzebnie produktu, który może być jeszcze użyteczny i pomożesz środowisku.
  • Przyjrzyj się potrzebom swoich oczu. Jeśli Twoją największą bolączką jest problem z ich nawilżeniem, możesz odczuwać zwiększony dyskomfort podczas noszenia soczewek. Dlatego przy zakupie płynu postaraj się sprawdzić, czy zawiera on może w składzie substancje takie, jak panthenol, sorbitol lub hialuronian sodu. Nie powinno to być zbyt dużym problemem, gdyż większość dostępnych obecnie na rynku płynów do pielęgnacji soczewek posiada właściwości nawilżające.
  • Dobierz rodzaj płynu w zależności od swoich potrzeb. Istnieją dwa główne rodzaje płynów do soczewek: wielofunkcyjne i oksydacyjne. Wielofunkcyjne, jak sama nazwa wskazuje, w jednym produkcie łączą w sobie wiele cech, czyli czyszczą, dezynfekują, usuwają tłuszcz, pielęgnują itd. Z kolei płyny oksydacyjne to często bardzo dobry wybór dla osób z wrażliwymi oczami bądź alergików, którym o wiele trudniej dobrać odpowiedni produkt, neutralny dla oczu. Dzieje się tak dlatego, ze płyny oksydacyjne nie posiadają w swoim składzie konserwantów. W zależności od firmy produkującej płyny oraz rodzajów soczewek, skład płynów może się bardzo znacząco różnić. A to może oznaczać, ze proces dobierania płynu może być bardzo długi. Może, lecz oczywiście nie musi.
  • W przypadku wystąpienia takich objawów, jak zaczerwienienie, pieczenie oczu lub ogólne uczucie dyskomfortu, należy natychmiast wyjąć soczewki a płyn wymienić na inny.
  • Płyny do soczewek miękkich oraz twardych różnią się od siebie nieco. Płyny do pielęgnacji soczewek twardych są z reguły mocniejsze, co z kolei mogłoby spowodować szkody przy zastosowaniu ich przy soczewkach miękkich.
  • Stosowany płyn musi spełniać wszelkie stawiane przed nim normy bezpieczeństwa, co wymaga potwierdzenia poprzez certyfikaty. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź wcześniej informacje odnośnie produktu.
  • Warto mieć na uwadze też to, ze obecnie mamy do czynienia z soczewkami różnej generacji. Nieco innych płynów należy poszukać do pielęgnacji soczewek nieco starszej produkcji, a innych do dbania o soczewki wyprodukowane według  bardziej nowoczesnych technologii.
  • Przy użytkowaniu płynu ważne jest, by był on cały czas przechowywany w oryginalnej butelce. Nie wolno przelewać go w inne pojemniki, gdyż może to naruszyć sterylność produktu i doprowadzić do rozwoju szkodliwych dla oczu bakterii. A stąd już prosta droga do poważnej infekcji.

Zapraszamy do salonów stacjonarnych Soczewki24 oraz do sklepu internetowego soczewki24.pl, miejsca w którym dobierzesz bezpieczne produkty idealne do Twoich potrzeb. Płyny marek Opti-Free, ReNu lub Eye-Care można nabyć w korzystnej cenie bez wychodzenia z domu, a atrakcyjne ceny, zaczynające się już od 19,90 zł to tylko dodatkowy atut. Aktualne promocje na wybrane produkty pozwolą na zakup większej ilości płynu w korzystnej cenie, a w przy niektórych płynach w gratisie jest również pojemniczek na soczewki.