5powodow.pl

Sprawdź nasze kompleksowe propozycje

Nasze zadanie

Nie wiesz dlaczego warto wybrać się na pieszą wycieczkę po polskich górach? Zastanawiasz się jakie korzyści możesz uzyskać z jeżdżenia rowerem?Nie znasz odpowiedzi na pytania o sens studiowania czy założenia własnego biznesu? My damy Ci pięć powodów do zmiany zdania, spojrzenia na sprawę pod innym kątem czy wypróbowania czegoś, do czego podchodziłeś z rezerwą. Jesteśmy przekonani, że dołączając do grona naszych czytelników otrzymasz informacje, które będą korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia.

5 powodów aby zostać adwokatem

1. Świadczenie pomocy osobom potrzebującym

Adwokat jest to osoba, która świadczy prawną pomoc osobom, których interesy zostały zagrożone bądź naruszone. Klientami adwokatów mogą być zarówno osoby prawne, osoby fizyczne oraz wszelkie instytucje. Nawet te, które nie posiadają nawet osobowości prawnej. A na czym polega pomoc prawna? Polega ona na reprezentowaniu danej strony przed sądem, instytucjami czy organami administracji. Praca adwokata polega także na obronie oskarżonych podczas spraw karnych. Adwokaci są zobowiązani do udzielenia porad, sporządzania opinii jak i opracowywania projektów wszelkich aktów prawnych.

 

2. Pomoc rozwijającym się przedsiębiorstwom

Adwokaci angażują się do tworzenia statutów, umów oraz innych dokumentów. Osobom fizycznym najczęściej adwokaci świadczą porady prawne z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego jak i karnego. Najczęściej są to sprawy separacji, rozwodów, spraw komorniczych, ustalenia opieki czy też spraw własnościowych. Jeśli chodzi o podmiotu prawne adwokaci pomagają klientom w zakresie prawa cywilnego gospodarczego oraz finansowego. Najczęściej klienci oczekują pomocy w doradztwie w dosyć skomplikowanych transakcjach, przygotowaniu umów, pisaniu pism procesowych, czy też ekspertyz prawnych jak i opinii.

3. Jako adwokat możesz prowadzić własną działalność

Adwokat pracuje w charakterze samodzielnym oraz indywidualnym. Jednak należy pamiętać, że kontakty z ludźmi są w tej branży bardzo intensywne oraz niezbędne. Kontakty te dotyczą relacji z klientami, ale także z innymi urzędnikami oraz innymi prawnikami. Adwokat może również styczność z wszystkimi aplikantami. Aplikanci są to osoby, które ukończyły studia prawnicze oraz oczywiście zdały egzamin dopuszczając ich do odbywania aplikacji adwokackiej. Do ich głównych zadań należy praktyczna nauka zawodu jak i wykonywanie powierzonych im zadać. Oprócz adwokatów w tej profesji znajdują się także radcy prawni. Ich obowiązki są zbliżone do zawodu adwokata. Radca prawny jednak udziela pomocy prawnej oraz reprezentuje klientów przed sądami w zasadzie wszystkich sprawach. Jednak należy pamiętać, że nie może klientów reprezentować w postępowaniach skarbowych oraz w postępowaniach karnym. Ich klientami są tylko i wyłącznie podmioty gospodarcze.

4. Adwokat to osoba budząca szacunek i zaufanie

Jednak należy wiedzieć, że nie każda osoba może zostać adwokatem. Muszą mieć oprócz odpowiedniego doświadczenia oraz wykształcenia odpowiednie cechy charakteru. Przede wszystkim uważa się, że powinni posiadać łatwość wypowiadania się. Łatwość wypowiadania się powinna mieć miejsce zarówno w piśmie jak i w mowie.  By potrafić przekonywać swoich klientów dobry adwokat musi wykazać się cierpliwością, empatią oraz szacunku w stosunku do drugiego człowieka. Codzienna praca adwokata polega na zapoznawaniu się wieloma sprawami oraz ich aktami.

5. Znajomość wszystkich przepisów i kodeksów czyni nas osobami świadomymi

Oprócz tego każdy z adwokatów musi na bieżąco śledzić każdorazowe zmiany w prawie. Dlatego też dobry adwokat musi wykazać się zdolnością szybkiego uczenia się oraz niesamowicie dobrą pamięcią. Musi także być bardzo skoncentrowany. Jednak podzielność uwagi także jest ważna. Refleks to kolejna z cech pożądanych u adwokatów. Muszą czasem w ciągu jednej sekundy udzielić dosyć celnej riposty. Dobry adwokat także nie powinien tracić panowania nad własnymi emocjami. Jest to absolutnie niedopuszczalne.

 

Więcej informacji o adwokatach: adwokat Łabentowicz - Wrocław