5powodow.pl

Sprawdź nasze kompleksowe propozycje

Nasze zadanie

Nie wiesz dlaczego warto wybrać się na pieszą wycieczkę po polskich górach? Zastanawiasz się jakie korzyści możesz uzyskać z jeżdżenia rowerem?Nie znasz odpowiedzi na pytania o sens studiowania czy założenia własnego biznesu? My damy Ci pięć powodów do zmiany zdania, spojrzenia na sprawę pod innym kątem czy wypróbowania czegoś, do czego podchodziłeś z rezerwą. Jesteśmy przekonani, że dołączając do grona naszych czytelników otrzymasz informacje, które będą korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia.

Pięć zalet automatycznej suszarki do rąk

Suszarki automatyczne obecnie możemy znaleźć niemal w każdej toalecie – w galeriach handlowych, w biurze czy na siłowni. Zazwyczaj montowane są one w publicznych obiektach, jednak coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoim domu. Jakie są zalety automatycznych suszarek do rąk?

 1. Automatyczna suszarka jest tańsza.

W przypadku wykorzystania papierowych ręczników możemy spodziewać się kosztów nawet o 99% wyższych niż przy zamontowaniu automatycznej suszarki do rąk. W myśl przysłowia” co tanie, to drogie” – warto przemyśleć tą kwestię. Systematyczne kupowanie i używanie ręczników papierowych generuje koszty samych ręczników jaki i związanej z tym obsługi.  Przechowywanie, uzupełnianie,  wymiana przepełnionych worków na śmieci i późniejsza ich utylizacja, jak również czas pracy personelu, to koszty które na większą skalę mogą okazać się olbrzymie. Nowoczesna suszarka do rąk nie pobiera dużej ilości energii przez co koszty związane z prądem są o wiele niższe. Wybierając suszarkę warto zwrócić uwagę na jej parametry dotyczące poboru energii i szybkości suszenia. Duża firma lub obiekt, gdzie korzysta się często z toalet, jest w stanie zaoszczędzić sporą sumę na kosztach późniejszej eksploatacji.

 

2. Oszczędzamy środowisko.

Do produkcji papieru konieczne jest zużycie ton drewna. Warto również wiedzieć, że ręczniki papierowe są wykonywane z makulatury, więc nie nadają się do jeszcze kolejnego recyklingu. Oszczędzając papier, oszczędzamy drzewa, które dbają o nasze zdrowie i życie na Ziemi. Aspekt ten mimo że wiele osób uzna za banalny znacząco wpływa na nasze życie i na naszą przyszłość, dlatego warto pomyśleć o naszej planecie już teraz zanim nie jest za późno.

 

3. Suszarka jest wygodniejsza.

Suszarka jest wygodniejsza zarówno dla użytkowników łazienki jak i dla zaopatrujących. Nie musimy pamiętać i pilnować aby zakupić papier, regularnie go wymieniać czy opróżniać kosze na śmieci. Ponadto wybranie ręczników papierowych wiąże się z koniecznością zakupienia koszów, podajnika na papier, który często wydaje większą niż potrzebną ilość papieru.  Samo użycie suszarki jest również bardzo wygodne, a po zakupie tych najwydajniejszych znacznie szybsze niż wycieranie rąk w chusteczki. Urządzenie te zajmują również bardzo mało miejsca, co jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w bardzo małych pomieszczeniach, gdzie umieszczenie podajnika z papierem i koszów byłoby trudne i niewygodne.

 

4. Dbamy o ekologię.

Automatyczna suszarka do rąk posłuży nam przez długi czas. Emisja dwutlenku węgla jest znacznie niższa przy korzystaniu z energii elektrycznej niż w przypadku gdy są używane ręczniki papierowe. Koszty jakie poniesie środowisko przy produkcji urządzenia będą znacznie mniejsze niż w przypadku produkcji ręczników papierowych. Należy pamiętać, że przy ich produkcji jest wykorzystywana nie tylko makulatura, ale również woda czy energia. Podczas produkcji do otoczenia wyrzucana jest ogromna ilość dwutlenku węgla co nie pozostaje obojętne dla naszego środowiska.

 

5. Suszarka do rąk jest higieniczna

Dzisiejsze nowoczesne rozwiązania posiadają szereg usprawnień zapewniających najwyższy poziom higieny. Dostępne na rynku suszarki kieszeniowe zapewniają bezdotykowe uruchomienie za pomocą wbudowanych sensorów. Niektóre modele suszarek posiadają ponadto dodatkowe filtry HEPPA, które usuwają patogeny prawie w 100%, przez co możemy mieć pewność, że na nasze dłonie dmucha czyste powietrze. Ponadto materiały z których zbudowane są lepszej jakości suszarki, posiadają powłoki antybakteryjne z cząstek srebra. Niektóre z modeli mają również certyfikację HACCP zapewniającą o higieniczności i możliwości używania nawet w środowisku produkcji spożywczej, czy usługowej takiej jak restauracje i puby.